IWF-2016 Atlanta/USA

316 milyonluk nüfusu ile yeryüzündeki en büyük tüketim toplumlarından biri olan Amerika Birleşik Devletlerinde kişi başı yıllık mobilya ve türevleri için yapılan harcama tutarı ortalama olarak 1797$/yıl olarak hesaplanmış durumdadır. Dolayısı ile Birleşik Devletler pazarı biz mobilya yan sanayicileri için kesinlikle odaklanılması gereken ciddi bir pazar olarak görülmektedir. İthal mobilya tüketimi yanında, büyük oranda üretim de gerçekleştiren Birleşik Devletler özellikle Amish toplumu ile el yapımı ve country tarzı mobilyalarda etkin üretim gerçekleştirmektedir.

IWF Atlanta 2016 fuarını 8 gün boyunca öncesi ve sonrası ile hem katılımcı olarak hem de ziyaretçi gözü ile mercek altına almaya çalıştık. İzlenimlerimiz sektörel anlamda doğru fuar olduğu noktasında birleşti.

Katılımcılar genellikle -Hafele, Hettich, Grass, Blum, Salice, Taiming, King Slide, 3M ve SAMET gibi- sektörün büyük oyuncularıydı. 1146 firmanın katılımcı olduğu IWF Atlanta Fuarı ülkemizden de yaklaşık olarak 36 firmanın katıldığı ve gövde gösterisi yaptığı bir fuar oldu.

Bunca yıldır edinmiş olduğumuz fuar tecrübelerimiz ışığında, Fuar öncesi ve sonrası kimi aksaklıklar olmasına rağmen başarılı bir organizasyon olarak görünen IWF Atlanta Fuarı; önemli alıcıların ve ciddi Mobilya Üreticilerinin ziyaret ettiği sınıfının önemli bir fuarı.

Firmamız ÇAĞ KABARA SAN. VE TİC. A.Ş. Amerika Birleşik Devletlerindeki ilk fuar deneyiminden başarı ile çıkarak, hem ülkemizin bayrağını Atlanta’da dalgalandırmış olmaktan, hem de ürün çeşitlerimizi Amerika pazarına sunmaktan onur ve gurur duydu.

IWF fuarının hayırlı iş olanakları getirmesi dileği ile büyük emekler harcayarak ülkemizi en iyi şekilde temsil eden katılımcı Türk firmalarımıza, başarılar dileriz.

 

Gökhan Kocabaş

Çağ Kabara San. Ve Tic. A.Ş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir