Çağ Kabara TÜYAP Fuarında

İNTERMOB 2014 17. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı kapsamında tanıtım standı açan sanayi kuruluşlarından birisi de Türkiye’nin en önde gelen kabara üreticisi olan Çağ Kabara Zımba Teli San. Tic. A.Ş. Silivri İşadamları Derneği (SİAD) Başkanı Hakan Kocabaş’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Çağ Kabara yaklaşık 35 yılı aşkın bir süredir Silivri’de üretim yapıyor.

Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere 40 ülkeye ihracat yapan Çağ Kabara, kabara ürünlerinde dünyanın en önde gelen en büyük üç sanayi kuruluşu arasında geliyor. Sürekli olarak teknoloji, AR-GE ve iş geliştirmeye yatırım yaptıklarına dikkat ekiyor Hakan Kocabaş. Mobilya ve kabara çeşitlerinin üretim zamanından tasarrufa yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatıyor.

Klasik mobilya işçiliğinde kapitone adı verilen (koltukların sırt dayama kısımlarında yüzey üzerine çakılan kabaralar) işlemin daha da hızlanması, hem zaman hem de kulanım kolaylığı sağlayabilmek için “kapitomatik” adını verdikleri bir makine geliştirmişler. Kocabaş, fuarda kendi ürünlerinin yanı sıra kapitomatiği de tanıttıklarını belirtiyor. Ancak en büyük korkularının, uluslararası patent aldıkları bu ürünlerin Çinli üreticiler tarafından yasadışı yollarla taklit edilmesi.

İNTERMOB 2014 17. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı 01 Ekim 2014 Çarşamba günü sona erecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir